DANS DERSLERİ

skillful-dancers-performing-dark-room-concert-light-smoke-sensual-couple-performing-artistic-emotional-contemporary-dance

Arjantin Tango

Orjinal Tango, doğduğu toprakların adıyla “Arjantin Tango”su olarak anılmaktadır. Tangonun dramatik duygusu, dansı sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusundan ileri gelmektedir. Siz de bu tutku dolu tango dansını hayatınızın bir parçası haline getirerek, sizler için hazırladığımız ortamlarda; tango gecelerinde, pratiklerde,ulusal ve uluslararası festivallerde, sahnede sergileyin.

skillful-dancers-performing-dark-room-light

Latin

Latin Dansı; salon dansı ve halk dansı olarak yapılan,Latin Amerika ülkelerinden çıkan ve dünyaya yayılmış olan dansların hepsini birden ifade eder.Önde gelen Latin kökenli salon dansları; cha cha,rumba,merenque,tumba,bachata,bomba,plena ve bolerodur.
Bu ritim ve figür zenginliklerini Gala Kültür Sanat Merkezi farkı ile öğrenebilirsiniz.

Oryantal

Oryantal dans veya göbek dansı geleneksel bir Orta Doğu dansı. Batı’da daha çok belly dance olarak bilinirken, Yunanistan ve Balkanlar’da çiftetelli olarak bilinir. Kadın dansçılara dansöz, erkeklere ise dansör denir. Oryantal dans dünyanın bilinen en eski danslarının başında geli

Roman Dansı

Roman halkının geleneksel dansının adıdır. Müziği 9/8’lik ritmi ile bilinen bu dans hareketli, kıvrak ve neşeli figürlerden oluşur. Müziğinde hızlı ve ağır bölümler vardır.

pregnant-women-doing-yoga-with-coach

Reformer Pilates

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzeirne yoğunlaşan bir egzersiz programıdır. Esneklik, güç ve denge kazanmak;zihin ve beden bütünlüğü sağlamak,vücudun sıkılaşması ve fit görünüm kazanmak ve duruş bozukluğu için pilates programlarımızı seçebilirsiniz. Pilates çalışmalarımız için kendi gruplarınızı oluşturabilir ve size uygun zaman dilimleri için ders planı oluşturabilirsiniz.

sirtaki

Sirtaki

Sirtaki’nin kökenine dair en yaygın teorilerden biri Sirtakinin Kasap Havası’ndan doğduğudur.Hasapiko olarak da bilinen Kasap Havası Osmanlı Döneminde İstanbul’da oynanan bir dans türüdür. Zamanla bir çok türevi ortaya çıkmasına rağmen son olarak yerlerini Yunan Dansı “Sirtaki” ye bırakmıştır. Son dönemin en popüler uluslararası geleneksel dansı olan “Sirtaki”yi Gala Kültür Sanat Merkezi farkıyla öğrenmek istemez misiniz?

dance-time-stylish-men-woman-dancing-hip-hop-bright-clothes-green-background-dance-hall-neon-light

Modern Dance

Modern Dans 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür.Bu dans,hemen her tür müziğe uygun hale getirilebilir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilmektedir. Modern Dansta amaç vücudun doğal duruşundan yararlanmaktır. Hip hop ise 1970 li yılların sonunda Amerika’nın dünyaya armağanı olan bir dans kültürüdür.İçgüdüsel hareketlerin ahengi ve ritimlerin uyumuyla ortaya çıkan Hip Hop dans dünyasını yeni bir akım getirmiştir.

young-graceful-ballet-dancer-isolated-purple-studio-background-neon-light

Klasik Bale

Klasik bale, klasik müzik eşliğinde yapılan bir bale türüdür. Bale uzun yıllar süren bir eğitimle öğrenilir. Erkek dansçılara “balet”, kadın dansçılara “balerin” denir. Balede tayt, mayo ve “tütü” denilen özel etek ve bunun gibi giysiler kullanılır.

1111

Horon

Horon, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde oynanılan geleneksel halk danslarının genel adıdır. Samsun ve Sinop da, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt’un Aydıntepe ilçesi, Erzurum’un İspir ve Olur ilçelerinde, ve Doğu Karadeniz’den göçenlerden dolayı Sakarya’da oynanan çevik hareketli oyunlardır

SOG_4038

Halk Dansları

Halk oyunları, “Ait olduğu toplumun kültür değerlerini yansıtan; bir olayı, bir sevinci, bir üzüntüyü ifade eden; kökeni din ve büyü ile ilgili (majik ve kültik) olan; müzikli (bir müzik aleti eşliğinde veya müzik aleti olmaksızın, tek kişi veya gruplar halinde icra edilen; ölçülü ve düzenli hareketlerdir. Türk Halk Oyunlarının en güzel örneklerini Gala Kültür Sanat Merkezi farkıyla yaşayabilir; projelerde yer alabilir,yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşecek olan festivallere katılım sağlayabilirsiniz

Harmandalı

Harmandalı Ege bölgesinde kendine özgü müzik eşliğinde, yiğit ve kabadayı çalımıyla, erkeklerce oynanan zeybek türü. Tüm Ege’nin sembolü haline gelen “Harmandalı Zeybeği”, Aydın’da, İzmir’de, Muğla’da, Manisa’da, Çanakkale’de birbirinden farklıdır ve günümüzde neredeyse tüm Anadolu’da geleneksel ya da modern düğün törenlerinde yaygın olarak oynanan bir oyundur.

Düğün Dansları

Düğün dansı çiftlerin düğün salonuna girdiklerinde yaptıkları gelenekselleşmiş bir danstır. Eskiden romantik bir parçayla ve yavaş adımlarla yapılan bu danslar, düğün dans kursu sayesinde onlarca farklı dans türünde yapılma imkanı buluyor. … Salsa, Vals, Bachata, Tango, Rumba, Rock’n Roll gibi danslar ilgi görüyor.

Gala Kültür Sanat Dansın Ritmini YakalaKayıt Ol Derse Başla

Öğrenmek ve kendini geliştirmek istediğin dansı seç hemen derse başla!

Call Now Button902244514415